• +370 682 24218
  • info@menopiligrimai.lt
Judesio seminaras

Choras „Šatrija“ atidarys šiuolaikinės muzikos festivalį

Prasidėjo intensyvus pasiruošimas tarptautiniam  šiuolaikinės muzikos festivaliui Raseiniuose, kuris šiemet vyks rugpjūčio 14-16 dienomis. Šio renginio kuratorius Mindaugas Bačkus – garsaus  Klaipėdos violončelių festivalio–konkurso organizatorius, daugelio tarpdisciplininių projektų organizatorius ir dalyvis. Taigi, šių metų programoje – ne tik muzika, tačiau daugybė įvairiausių netikėtumų tiek žiūrovams, tiek atlikėjams…
Pirmieji pasiruošimo festivaliui išbandymus patyrė choro „Šatrija“ dainininkai. Gegužės 14 d. įvyko  praktinis užsiėmimas, kurį vedė viešnios iš Klaipėdos – Agnijos Šeiko šokio teatro narės Dovilė ir Oksana. Ką turi bendro chorinis dainavimas ir šiuolaikinis šokis? Kaip pajausti savo kūno kalbą, įsiklausyti į jo siunčiamus ženklus ir be žodžių perteikti savo emocijas – kaip tik šių dalykų  pusantros valandos trukusioje sesijoje mokėsi choristai. Ir, reikia pripažinti, jiems sekėsi visai neblogai – pradžioje pajusti visus savo kūno raumenis, vėliau judėti, šokti skambant harmoningai muzikai, vaikščioti skirtingu tempu tuščioje erdvėje, „kurti“ skulptūras iš savo kolegų. Abejingų neliko, visi nuoširdžiai įsijungė į šį judesio terapijos seansą,  padedantį įsiklausyti į aplinką ir kūno siunčiamus signalus.
Choras „Šatrija“ garbingai atlaikė pirmuosius išbandymus, ir po šių repeticijų vadovui Gražvydui ko gero jau bus sunku išlaikyti koncertuose dainininkus sustatytus ant choro laiptelių… Jie tikriausiai norės nulipti nuo scenos, įtraukti į šokio fiestą visus klausytojus ir kartu linksmintis nesibaigiančioje gyvenimo džiaugsmo šventėje… Pasirodo, tokia ir yra kiekvieno iš mūsų natūrali prigimtinė būsena… Ačiū už pamoką Agnijos šokio teatrui.

Festivalio kūrybinės grupės informacija

Komentuokite / Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *