• +370 682 24218
  • info@menopiligrimai.lt

III-asis Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalis UNSEEN NOTES

Rugpjūčio 14-16 dienomis Raseinių krašto gyventojai ir svečiai vėl galės pasinerti į paslaptingas šiuolaikinės muzikos gelmes.
Šį kartą  festivalio koncertai vyks unikalaus istorinio Maslauskiškių vandens malūno teritorijoje, įstabiame Dubysos slėnyje:
https://kauno.diena.lt

Festivalio organizatoriai kviečia praleisti  tris dienas darnioje šiuolaikinės muzikos mylėtojų šeimoje, įsikuriant palapinių stovykloje malūno saloje.
Programoje ne tik įvairaus žanro šiuolaikinė muzika, bet ir kiti renginiai – modernaus šokio laboratorija, kūrybinės dirbtuvės, seminarai, filmų peržiūros, susitikimai su atlikėjais ir kūrėjais.
Aktyvus poilsis gamtoje tarp muzikos sesijų – žygis pėsčiomis Žolinių dieną į autentiškus atlaidus ir koncertą Ugionių bažnytėlėje, baidarių lenktynės festivalio direktoriaus taurei laimėti

UNSEEN NOTES – tokia šių metų festivalio tema. Negirdėtos natos ir neperskaityti užrašai.
Paslaptis, kuria kartu atskleisime Maslauskiškių vandens malūne.

Festivalio programa ruošiama, ją paskelbsime vėliau.
Sekite mūsų informacija ir fb paskyroje   https://www.facebook.com/raseiniaifest

Visi festivalio koncertai nemokami*
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba

* Ekologinis mokesti imamas tik už automobilio parkavimą ir palapinę
* Vakariniai koncertai festivalio klube su pakvietimais arba simboliniu klubo nario mokesčiu

 

FESTIVAL PHOTO GALLERY 2019

 

Apie festivalį Lietuvos žiniasklaidoje:

https://www.lrytas.lt/kultura/meno-pulsas/2019/08/26/news/raseiniuose-antra-karta-trysko-fantastiski-siuolaikines-muzikos-fontanai-11588133/

TARPTAUTINIS ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS
INTERNATIONAL CONTEMPORARY MUSIC FESTIVAL
RASEINIAI‘19

Rugpjūčio 14 d. koncertu Raseinių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje startuoja antrasis šiuolaikinės muzikos festivalis. Simboliškai koncertų ciklą pradės mūsų kraštiečio, kompozitoriaus A.Martinaičio oratorija „Gailestingumo altorius“.

Šiais metais koncertinė programa labai įvairi ir apims ne tik Raseinių miestą, tačiau ir kelis unikalius rajono paveldo objektus – koncertai bus surengti Ugionių bažnyčioje, Maslauskiškių malūne. Festivalio programoje ne tik koncertai, bet ir keletas tarpdisciplininių projektų, kuriuose persipina muzika, šiuolaikinis šokis, vaizdo menas. Prie šios spalvingos ir įdomios programos parengimo labai daug prisidėjo festivalio meno vadovas Mindaugas Bačkus ir choreografė, šokio teatro Klaipėdoje įkūrėja Agnija Šeiko.

The Second Contemporary Music Festival begins on August 14th in the Church of the Assumption of the Blessed Virgin Marry in Raseiniai. Symbolically, the cycle of concerts will be started by the oratorio “The Altar of Mercy” by the local composer A. Martinaitis. The event will be located not only in the city of Raseiniai but also in the unique heritage objects of the district – Ugioniai Church, where dance and music performance “The Seasons” and the concert of the Danish band “Tone of Voices Orchestra”, will be performed.On August 16ththe festival will relocate to the Maslauskiškiai Watermill with the sounds of string quartet “Chordos”, the performance of contemporary dance “Soma Holidays” and DJ EXTENDED feat. KazimierasJušinskas concert for the end the day. The closing day of the festival will begin with the piece of contemporary music “Open for Me the Gates of the Righteous”, later moving to Raseiniai District Municipality Hall where everyone will enjoy the cinema classics “The Disobedient” and the original sound of RokasZubovas and the band. Eventually, the waves of contemporary music will subside at the festival club, the lobby of Raseiniai District CultureCentre, with the performance of “Ship Troupe”.

It will be an amazing four-day journey through the world of music, dance, visuals and sensations where all are welcome by Raseiniai, the city which is near for everyone!

Kompozitorius A.Martinaitis

Keturios festivalio dienos bus  skirtingos, apimančios labai platų šiuolaikinės muzikos spektrą. Kaip jau minėjome, pirmąjį muzikos šventės vakarą išgirsime didingą A.Martinaičio kūrinį „Gailestingumo altorius“. Kūrinį įkvėpė ir jam buvo panaudoti Šv.sesers Marijos Faustinos Kowalskos (1905–1938),  gyvenusios Vilniuje (1933–1936)  dienoraščio fragmentai. Kūrinys sukurtas Vilniaus Dievo Gailestingumo šventovės užsakymu ir pirmąkart atliktas Šv. Kotrynos bažnyčioje 2007 m. balandžio 15-ąją – Dievo Gailestingumo sekmadienį. Oratoriją sudaro keturios dalys, atliekamos be pertraukos, tai tarsi kertiniai Dievo Gailestingumo šventovės akmenys, sudėti iš šv. Faustinos užrašytų žodžių: „Žemė ir dangus gali pasikeisti, bet Dievo gailestingumas nesibaigs.“ Šį epinį kūrinį Raseinių bažnyčioje atliks  Vilniaus styginių orkestras MODUS (vadovas Robertas Bliškevičius), Kauno vokalinis ansamblis ACUSTO (vadovas Kęstutis Jakeliūnas) ir solistės Asta Krikščiūnaitė – sopranas bei Nora Petročenko – mecosopranas.

 

Netikėti garso ir judesio spektakliai

Kitame šio vakaro pasirodyme žiūrovus turėtų nustebinti Raseinių rajono kultūros centro mišrus choras ŠATRIJA (vadovas Gražvydas Jegnoras). Šį kartą choristai turės galimybę atsiskleisti visai naujame amplua –į šokio ir muzikos laboratorijas įsitraukę „Šatrijos“ dainininkai, kartu su vienu geriausiu Lietuvoje perkusininku Arkadijum  Gotesmanu ir Šeiko šokio teatro šokėjais kurs netikėtą sau patiems ir žiūrovams garso ir judesio spektaklį , kuriame tradicinės ir atpažįstamos chorinės dainos tamps choristų istorijų bei kūrybinio veiksmo čia ir dabar išraiška.

 

 

 

Vakaro programą baigsime festivalio klube kultūros centro antrojo aukšto foje. Čia bus galima pabendrauti su atlikėjais, pasidalinti įspūdžiais. Klubo programą pagyvins originali muzikos grupė iš Vilniaus AVIS RARA. Keturi atlikėjai – Linas Samp (mušamieji), Paulius Večeris (vokalas, gitara, elektronika), Adomas Palekas (bosas, klavišiniai, elektronika), Algirdas Janonis (saksofonas, kiti instrumentai) užkariaujantys neišmatuojamas akustinės ir elektroninės muzikos platybes ir transformuojantys savo patirtį į unikalią muzikinę – sonoristinę kelionę.

 Antonio Vivaldi ir „Tone of voices orchestra”

Antroji festivalio diena pakvies apsilankyti unikaliame Betygalos seniūnijos kampelyje – Ugionių bažnyčioje. Ugionių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia pastatyta 1836 m. Bažnyčia liaudiškai klasicistinių formų, su portiku ir bokšteliu ant kraigo. Netoli Ugionių bažnyčios pastatyta medinė koplytėlė, kurios viduje yra šaltinis. 1657 m. virš šio šaltinio kažkas pamatė ore kabantį Dievo motinos paveikslą. Nuo tada prasidėjo Ugionių, kaip šventosvietos, lankymas.
Vakaro programoje „Žolinės kitaip“ išvysime tris skirtingus projektus. Pirmieji Ugionių bažnyčioje pasirodys atlikėjai iš Klaipėdos – pamatysime pagal nemirtingą Antonio Vivaldi  kūrinį pastatytą šokio ir muzikos spektaklį „Metų laikai“. Choreografės Agnijos Šeiko meistriškai sustyguotas spektaklis – netikėta skirtingų atlikėjų šokio harmonija ir keturių violončelininkų gyvai atliekamas vienas populiariausių pasaulyje kūrinių. Aristokratiškoji balerina Beata Molytė, teatro šamanas Benas Šarka, mimas Aleksas Mažonas, šiuolaikinio šokio atlikėjasųMarius Pinigis – tarsi keturios visatos stichijos, vedamos keturių violončelių skambesio per skirtingus metų laikus. Muzikinį audinį pasirodyme kurs Klaipėdos violončelių kvartetas: Mindaugas Bačkus, Gleb Pyšniak, Arnas Kmieliauskas, Karolis Vaičiulis.

Vėliau programa persikels į bažnyčios šventorių ir scenoje, atgręžtoje į nuostabų atsiveriantį Dubysos slėnio vaizdą, išgirsime ypatingus festivalio svečius iš Danijos „Tone of voices orchestra”. Dešimties žmonių ansamblis atliks unikalią programą, kurioje persipina danų, šiaurės Skandinavijos folkloro, world, jazz, indiepop ir kitų žanrų muzikos skambesys. Keturių vokalisčių ir įvairiais instrumentais grojančių muzikantų atliekama muzika susilieja į galingą garsų jūrą, užtvindančia klausytojus netikėtomis harmonijomis. Ansamblio viešnagę festivalyje parėmė Danijos – Lietuvos įmonė DANSPIN.

12. mar. 2018.pdf

 

 

 

 

 

Baigiamojoje programos dalyje – režisieriaus Audriaus Stonio filmo „Avinėlio vartai“ peržiūra. Filmą pristatys Gediminas Numgaudis OFM. Šis filmas yra apie Dievo ir žmogaus susitikimą. Tas susitikimas gali būti labai trapus, vos juntamas, bet jei kino kamerai pavyksta tai užfiksuoti. Būtent apie tai ir yra „Avinėlio vartai“. Juk tai, kas įvyksta per krikšto apeigas, yra nematoma, todėl kinas ne pasakoja, bet mėgina pajusti tą stebuklą – Krikšto slėpinįatskleisti per žmogų, jo veidą…

Trečioji festivalio diena turėtų sudominti ne tik koncertų vieta – renginys vyks išskirtiniame architektūros paveldo objekte – Maslauskiškių malūne, menančiame dar prieškario laikus ir išsaugojusiame visus autentiškus vidaus įrangos mechanizmus. Festivalio programa „Netikėtumai malūne“ bus skirta tikriems šiuolaikinės muzikos ir šokio gurmanams, nusiteikusiems pasinerti į pačią keisčiausią garso ir judesio gelmę.

Šiuolaikinio šokio barokas

Pirmieji antrame malūno aukšte pasirodys atlikėjai iš Vilniaus – styginių kvartetas CHORDOS, jau ne vienerius metus vykdantis savo misiją puoselėti ir skleisti šiuolaikinę lietuvišką bei užsienio kompozitorių muziką. Koncerto programa – tarsi muzikinis vitražas, sudarytas iš skirtingos stilistikos, formos ar žanro kūrinių, kuriuos sukūrė šiuolaikinės muzikos kompozitoriai iš JAV, DidžiosiosBritanijos ir Olandijos.

 

Vėliau programoje – jaunos choreografės, šokėjos, šiuo metu gyvenančios ir kuriančios Belgijoje Vilmos Pitrinaitės šokios spektaklis  SOMA HOLIDAYS. Skirtingų kartų šokėjai vienoje linijoje 120 dūžių per minutę ritmu tyrinėja eskapizmą. Turistinių kelionių dokumentika jungiama su naktinio klubo ritualais. Ieškoma priemonių, kaip patirti Aldouso Huxley distopiniame romane „Puikus naujasis pasaulis“ aprašytą „somaholidays“ būseną – dirbtinai fiziškai sukeltą katarsį, slenkstį į savotiškai tikresnę tikrovę be kaltės ir gėdos, be biurokratinių įsipareigojimų. „Somaholidays“ – tai vienokia ar kitokia kelionės forma, tai grožis ir bjaurumas viename, it koks šiuolaikinis barokas – po išpudruotais perukais slepiantis utėlių gvardiją“ – taip savo provokuojantį pasirodymą apibūdina atlikėjai. Muziką spektakliui sukūrė Arūnas Periokas, dramaturgija ir kostiumai – Rūta Junevičiūtė, šviesų  ir vaizdo projekcijos – Vladimiras Šerstobojevas, šokėjai – Rasa Danilaitė, Darius Algis Stankevičius, Vilma Pitrinaitė.

 

 

Garsinius nuotykius malūne užbaigs  DJ Extended feat. Kazimieras Jušinskas – eksperimentinės muzikos duetas iš Vilniaus. Du instrumentai – patefonas ir altinis saksofonas – naudojami neįprastu būdu: patefonas tampa išraiškingu muzikos instrumentu, o saksofonas laviruoja tarp akustinių bei elektroninių garsų, kol galiausiai klausytojas nebegali identifikuoti garso šaltinio. Ši muzika sukuria siurrealią atmosferą jungiant švelnų triukšmą, elegantiškas melodines linijas, beveik neatpažįstamai sugadintų šimtamečių vinilų turinį, interaktyvius  pokalbius tarp abiejų instrumentų. Kiekvienas dueto pasirodymas skirtingas, išgaunant vis kitokią unikalaus ir hipnotizuojančio garso kokybę.

 

Paskutinė festivalio diena, rugpjūčio 17-oji, tarsi sugrįžimas prie ištakų – koncertas vėl vyks  Raseinių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Čia išgirsime antrąją šiuolaikinės muzikos kūrinio „Atverkite man teisumo vartus“, sukurto pagal Senojo Testamento 118 Psalmę, premjerą. Pirmą kartą kūrinys nuskambėjo birželio 13 d. Šiluvos Bazilikoje meno bienalės atidarymo metu. Kūrinio autorius – kompozitorius, multiinstrumentalistas, muzikos pedagogas Arnas Mikalkėnas, kurio muzikinės veiklos sritis labai plati – iprovizacinė, elektroakustinė  muzika, džiazas. Būtent tokia muzikos stilių įvairovė atsispindės naujojo kūrinio kompozicijoje. Žinoma, Senojo Testamento tekstas apibrėžia tam tikras ekspresijos ribas, tačiau koncerte galėsime išgirsti visiškai netikėtų derinių, įkvėptų šio drąsaus muzikos eksperimentatoriaus fantazijos. Atlikėjai: solistė Dana Indane (LV), džiazo trio „Ąžuoliniai berželiai“ ir VU Kauno fakulteto merginų vokalinio ansamblio VENI GAUDERI grupė (vadovė Adelė Mikalkėnienė).

 

Iš bažnyčios – o tai jau tikras akibrokštas – persikelsime į Raseinių savivaldybės posėdžių salę, kur išvysime dar vieną muzikos ir garso eksperimentą – į gyvai įgarsintą kinogenijaus Charlie Chaplino nebylųjį filmą „Cirkas“ pakvies  Rokas Zubovas ir ansamblis „Nepaklusnieji“. Renginio metu žiūrovai ne tik žiūrės klasika tapusią juostą, bet ir girdės gyvai muzikantų atliekamą muziką.

 

 

Ir pagaliau po keturių dienų muzikos maratono – paskutinis susitikimas festivalio klube kultūros centro II a. foje. Tai bus tarsi jungtis, sąšauka su praėjusių metų festivaliu – nenuspėjamas grupės LAIVO TROUPE koncertas.Ansamblio sudėtyje – šeši skirtingi muzikantai atėję iš skirtingų muzikos sferų – džiazo, klasikinės, šiuolaikinės muzikos. Pagrindinė atliekamos muzikos sritis yra laisvoji improvizacija, tačiau taip pat turi platų spektrą įvairaus repertuaro, originalių kompozicijų, aranžuočių, grafinės notacijos muzikos, improvizuoto funk’o, drono muzikos ir dar daugiau.  Eksperimentuodami ritmais, atonaliomis harmonijomis, tembrais ansamblis sukuria ekspresyvią ir neįprastą pasirodymo formą, mesdami įššūkį sau ir klausytojams.

 

FESTIVALIO PROGRAMA

 

Visi festivalio koncertai nemokami.
Renginio organizatorius – Raseinių rajono kultūros centras.
Pagrindiniai projekto rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, UAB DANSPIN, Raseinių rajono savivaldybė

All festival concerts are free.
The organizer: Raseiniai District Culture Centre.
The sponsors: Raseiniai District Municipality, Lithuanian Council of Culture, UAB “Danspin”.

 

 

GALERIJA/GALLERY 2018