• +370 682 24218
  • info@menopiligrimai.lt

Meno piligrimai – asociacijos “Idėjų upė” ir partnerių įgyvendinamų projektų paketas, apimantis įvairias šiuolaikinio meno sritis. Kodėl piligrimai? „Neieškokite kelio į laimę, nes pats kelias ir yra laimė“ – taip kalba daugelio išmintigų žmonių patirtis. Kelias į tikėjimą, į savo sielą  yra begalinis kūrybos ciklas, nuolatinis artėjimas prie nepasiekiamo tikslo, kuris iš tikrųjų jau nuo pat gimimo visada yra šalia.  Išėjimas ir sugrįžimas turi tą pačią prasmę – tai tik viena iš Kelio atkarpų.

Pagrindiniai Meno Piligrimų projektai:

Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis Raseiniuose – vienintelis tokio žanro muzikos koncertų ciklas šiame regione . Festivalis rengiamas kiekvienais metais antroje rugpjūčio pusėje, jame pristatomi  visi šiuolaikinės muzikos žanrai – improvizacinė, eksperimentinė muzika, garso menas, šiuolaikinė klasikinė muzika.

Šiluvos meno bienalė  – reprezentatyvus, plataus spektro tarptautinis renginys, skirtingose erdvėse pristatantis įvairių meno sričių kūrinius, autorius, meno tyrinėtojus ir kuratorius. Pirmosios bienalės renginiai vyks nuo 2019 metų birželio  iki spalio mėnesio pabaigos Šiluvoje ir kitose istorinėse šio krašto vietose.

Urban Art Raseiniai – miesto meno šventė, kurioje atlikėjų pasirodymai, meninės akcijos, kūrybinės dirbtuvės vyksta netradicinėse miesto erdvėse. Šventės programoje – pačios įvairiausios šiuolaikinio meno sritys – muzika, gatvės menas, teatras, šiuolaikinis šokis, dailė.

Ariogalos džiazo festivalis – kasmetinis šiuolaikinio džiazo atlikėjų ir grupių pristatymas, dviejų dienų koncertų ciklas nedideliame regioniniame miestelyje.

 

 

Meno Piligrimų tradicijos.

1. Atvirumas.
Bet kuri idėja yra vertinga. Kiekvienas turi teisę ją įgyvendinti.

2. Saviraiška.
Asmenybė yra unikali. Visos saviraiškos formos yra galimos.

3. Įsitraukimas.
Veikimas yra laisvė. Tik dalyvaudami mes galim keisti savo aplinką.